
Kratki opis
Switch TP-Link TL-SG1008D, 8-Port Gigabit RJ45 10/100/1000Mbps desktop switch, 16Gbps Switching Capacity, Fanless, Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX
Dostupno
10 KM
Utorak, 5. Maj 2026.
Trebate savjet?
Pomažemo oko izbora, dostupnosti i rokova isporuke.
Najniža cijena u 30 dana · 55,50 KM
Cijena uključuje PDV
Dostupno
10 KM
Utorak, 5. Maj 2026.
Kratki opis
Switch TP-Link TL-SG1008D, 8-Port Gigabit RJ45 10/100/1000Mbps desktop switch, 16Gbps Switching Capacity, Fanless, Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX
Opis proizvoda
The TL-SG1008D 8-port Gigabit Ethernet Switch provides you with a high-performance, low-cost, easy-to-use, seamless and standard upgrade to improve old network to 1000Mbps network. Increase the speed of your network server and backbone connections, or make Gigabit to the desktop a reality. Power users in the home, office, workgroup, or creative production environment can now move large, bandwidth-intensive files faster. Transfer graphics, CGI, CAD, or multimedia files and other applications that have to move large files across the network almost instantly.
Specifikacije
| Broj Ethernet 10/100/1000Base T Portova | 8 |
|---|---|
| Tip Konektora Ethernet 10/100/1000Base T Porta | RJ 45 |
| Pozicija Napajanja | External |
|---|
| Dubina (mm) | 140 mm |
|---|---|
| Nazivna Težina | 0.31 kg |
| Širina (mm) | 27.5 mm |
| Visina (mm) | 87 mm |
| Spoljašnja Boja | White/Black |
|---|
| Maks. Radna Temperatura Okoline | 40 °C |
|---|---|
| Maksimalna Radna Vlažnost | 90 % |
| Minimalna Radna Temperatura | 0 °C |
| Minimalna Radna Vlažnost | 10 % |
| Garancija | 36 Mjeseci |
|---|---|
| Certifikati | FCC, CE |
| Kriteriji Validacije Garancije | Serial Number |
| Povrat Proizvoda U Garanciji | Yes |
| Trajanje Garancije (Mjeseci) | 36 month(s) |
| Brend | Tp Link |
|---|---|
| EAN Kod | 6935364092313 |
| Šifra proizvoda | TL-SG1008D |
The TL-SG1008D 8-port Gigabit Ethernet Switch provides you with a high-performance, low-cost, easy-to-use, seamless and standard upgrade to improve old network to 1000Mbps network. Increase the speed of your network server and backbone connections, or make Gigabit to the desktop a reality. Power users in the home, office, workgroup, or creative production environment can now move large, bandwidth-intensive files faster. Transfer graphics, CGI, CAD, or multimedia files and other applications that have to move large files across the network almost instantly.
Još nema recenzija
Budite prvi koji će ostaviti recenziju za ovaj proizvod!










