
Prestigio Solutions Video Conferencing Collaboration Bar Gamma: 4K UHD 8.5MP 6 mic 6m Range 2
- Šifra
- PVCCU8M601
- Brend
- Prestigio Solutions
- Kategorija
- Video konferencije
- Garancija
- 12 Mjeseci
Prestigio Solutions Video Conferencing Collaboration Bar Gamma: 4K UHD 8.5MP 6 mic 6m Range 2
- Šifra
- PVCCU8M601
- Brend
- Prestigio Solutions
- Kategorija
- Video konferencije
- Garancija
- 12 Mjeseci
- 4k 2160p
Kratki opis
Prestigio Solutions Video Conferencing Collaboration Bar Gamma: 4K UHD, 8.5MP, 6 mic, 6m (Range), 2 x 5W, Connection via USB Type-B
Požurite! Samo 3 komada preostalo
Besplatna dostava
Ponedjeljak, 4. Maj 2026.
Trebate savjet?
Pomažemo oko izbora, dostupnosti i rokova isporuke.
Cijena uključuje PDV
Požurite! Samo 3 komada preostalo
Besplatna dostava
Ponedjeljak, 4. Maj 2026.
Kratki opis
Prestigio Solutions Video Conferencing Collaboration Bar Gamma: 4K UHD, 8.5MP, 6 mic, 6m (Range), 2 x 5W, Connection via USB Type-B
Opis proizvoda


COLLABORATION BAR GAMMA
Experience video conferences like never before with clear, bright 4K picture quality

ALL-IN-ONE
The Collaboration Bar Gamma saves space in your meeting room: it is an Ultra HD camera, with six built-in microphones and two powerful speakers in a single device. In addition, its Plug & Play functionality will save you time and instantly connect you to calls without unnecessary setting.

WIDE FIELD OF VIEW
The Collaboration Bar Gamma with a wide field of view is essential for capturing all participants in open office spaces, small and medium meeting rooms. It produces a greater sense of immersion and detail, making all participants feel more engaged in the video conference.


AI INTELLIGENT TRACKING
A camera-integrated smart tracking algorithm detects participants instantly, tracks and frames presenters smoothly and automatically.
AMAZING PERFORMANCE
Its clear, bright 4K picture provides maximum realism to your video conference. The Sony Sensor ensures truthful image capture with high-speed reproducibility. Additionally, the wide viewing angle can cover up to eight participants and the 5x digital zoom ensures that the broadcast is focused on what is most important.


ADVANCED SOUND
Full-duplex communications with noise suppression and echo cancellation, within five meter of 6-element microphone voice pick-up distance and a powerful speaker bar for convenient video conferences.


Specifikacije
| Prirodna Rezolucija | 4k 2160p |
|---|---|
| Dijagonalni Ugao Gledanja | 128° |
| Horizontalni Ugao Gledanja | 120° |
| Rezolucija Senzora | 8.5 Mpixel |
| Vertikalni Ugao Gledanja | 82° |
| Interfejs Napajanja | 1 (4.0mm DC Jack) |
|---|---|
| USB | 1 (USB 3.0 (Type B)) |
| Audio Izlaz | 1 (3.5 mm jack) |
|---|---|
| Broj Zvučnika | 2 |
| Mikrofon | 6 Elements |
| Maksimalna Potrošnja Snage | 6.5 W |
|---|---|
| Pozicija Napajanja | External |
| Tip Napajanja | Power Adapter |
| Ulazni Napon | DC 5 V |
| Dužina (mm) | 352 mm |
|---|---|
| Nazivna Težina | 0.86 kg |
| Širina (mm) | 75.5 mm |
| Visina (mm) | 118.5 mm |
| Spoljašnja Boja | Black |
|---|
| Garancija | 12 Mjeseci |
|---|---|
| Kriteriji Validacije Garancije | Serial Number |
| Napomene O Garanciji | Unless otherwise required by local law (see prestigio Solutions.com/warranty) |
| Povrat Proizvoda U Garanciji | Yes |
| Trajanje Garancije (Mjeseci) | 12 month(s) |
| Brend | Prestigio Solutions |
|---|---|
| Tip Kamere | Video Conferencing Camera and Speaker in one Housing |
| Šifra proizvoda | PVCCU8M601 |


COLLABORATION BAR GAMMA
Experience video conferences like never before with clear, bright 4K picture quality

ALL-IN-ONE
The Collaboration Bar Gamma saves space in your meeting room: it is an Ultra HD camera, with six built-in microphones and two powerful speakers in a single device. In addition, its Plug & Play functionality will save you time and instantly connect you to calls without unnecessary setting.

WIDE FIELD OF VIEW
The Collaboration Bar Gamma with a wide field of view is essential for capturing all participants in open office spaces, small and medium meeting rooms. It produces a greater sense of immersion and detail, making all participants feel more engaged in the video conference.


AI INTELLIGENT TRACKING
A camera-integrated smart tracking algorithm detects participants instantly, tracks and frames presenters smoothly and automatically.
AMAZING PERFORMANCE
Its clear, bright 4K picture provides maximum realism to your video conference. The Sony Sensor ensures truthful image capture with high-speed reproducibility. Additionally, the wide viewing angle can cover up to eight participants and the 5x digital zoom ensures that the broadcast is focused on what is most important.


ADVANCED SOUND
Full-duplex communications with noise suppression and echo cancellation, within five meter of 6-element microphone voice pick-up distance and a powerful speaker bar for convenient video conferences.


Još nema recenzija
Budite prvi koji će ostaviti recenziju za ovaj proizvod!




