
Prestigio Solutions Video Conferencing Collaboration Bar Alpha: UHD 12MP 6 mic 8m Range Connection via
- Šifra
- PVCCU12M601
- Brend
- Prestigio Solutions
- Kategorija
- Video konferencije
- Garancija
- 12 Mjeseci
Prestigio Solutions Video Conferencing Collaboration Bar Alpha: UHD 12MP 6 mic 8m Range Connection via
- Šifra
- PVCCU12M601
- Brend
- Prestigio Solutions
- Kategorija
- Video konferencije
- Garancija
- 12 Mjeseci
- 4k 2160p
Kratki opis
Prestigio Solutions Video Conferencing Collaboration Bar Alpha: UHD, 12MP, 6 mic, 8m (Range), Connection via USB Type-C or AUX
Trenutno nije dostupno
Besplatna dostava
Trebate savjet?
Pomažemo oko izbora, dostupnosti i rokova isporuke.
Cijena uključuje PDV
Trenutno nije dostupno
Besplatna dostava
Kratki opis
Prestigio Solutions Video Conferencing Collaboration Bar Alpha: UHD, 12MP, 6 mic, 8m (Range), Connection via USB Type-C or AUX
Opis proizvoda


COLLABORATION BAR ALPHA
Integrated with both UHD camera and Hi-Fi speakerphone. It's a grab-n-go product for online meetings.

ALL IN ONE
The Collaboration Bar Alpha is a 4K camera, 6 built-in microphones and a powerful speaker in one device. It saves space in the meeting room and frees your meeting device from the use of multiple additional connections and wires.
AI CAMERA
The UHD camera with people tracking keeps track of active negotiators and follows the optimal shooting plan.


FOR BIG TEAMS
The Collaboration Bar Alpha is designed for meeting rooms with a capacity of up to 12 people. Its 6-element microphone array can pick up voices from up to 8 m away.
PLUG & PLAY
Easy & flexible installation: mount on the wall or put it on a desk or on a table. Don’t needed any extra drivers to install. It's a grab-n-go product for online meetings.


ADVANCED SOUND AND CLEAR IMAGE
6-element microphone array with automatic noise reduction and echo cancelation features. 4K (UHD) camera with 120 viewing angle, 5x digital zoom focuses the broadcast on the most important thing.


Specifikacije
| Prirodna Rezolucija | 4k 2160p |
|---|---|
| Rezolucija Senzora | 12 Mpixel |
| USB | 1 (USB Type C) |
|---|
| Broj Zvučnika | 1 |
|---|---|
| Mikrofon | 6 Elements |
| Maksimalna Potrošnja Snage | 24 W |
|---|---|
| Minimalna Potrošnja Snage | 0.5 W |
| Pozicija Napajanja | External |
| Tip Napajanja | Power Adapter |
| Ulazni Napon | DC 12 V |
| Dužina (mm) | 462 mm |
|---|---|
| Nazivna Težina | 0.945 kg |
| Širina (mm) | 93 mm |
| Visina (mm) | 76 mm |
| Spoljašnja Boja | Gray |
|---|
| Garancija | 12 Mjeseci |
|---|---|
| Kriteriji Validacije Garancije | Serial Number |
| Napomene O Garanciji | Unless otherwise required by local law (see prestigio Solutions.com/warranty) |
| Povrat Proizvoda U Garanciji | Yes |
| Trajanje Garancije (Mjeseci) | 12 month(s) |
| Brend | Prestigio Solutions |
|---|---|
| EAN Kod | 8595248153547 |
| Tip Kamere | Web Camera and Speaker in one Housing |
| Tip Video Konferencijskog Rješenja | Video Conferencing System |
| Šifra proizvoda | PVCCU12M601 |


COLLABORATION BAR ALPHA
Integrated with both UHD camera and Hi-Fi speakerphone. It's a grab-n-go product for online meetings.

ALL IN ONE
The Collaboration Bar Alpha is a 4K camera, 6 built-in microphones and a powerful speaker in one device. It saves space in the meeting room and frees your meeting device from the use of multiple additional connections and wires.
AI CAMERA
The UHD camera with people tracking keeps track of active negotiators and follows the optimal shooting plan.


FOR BIG TEAMS
The Collaboration Bar Alpha is designed for meeting rooms with a capacity of up to 12 people. Its 6-element microphone array can pick up voices from up to 8 m away.
PLUG & PLAY
Easy & flexible installation: mount on the wall or put it on a desk or on a table. Don’t needed any extra drivers to install. It's a grab-n-go product for online meetings.


ADVANCED SOUND AND CLEAR IMAGE
6-element microphone array with automatic noise reduction and echo cancelation features. 4K (UHD) camera with 120 viewing angle, 5x digital zoom focuses the broadcast on the most important thing.


Još nema recenzija
Budite prvi koji će ostaviti recenziju za ovaj proizvod!


