PRESTIGIO SOLUTIONS Multiboard 65" Light Series UHD 4K Android 13 Dual Wi-Fi 40TP touch pen
- Šifra
- PSMB000L655
- Brend
- Prestigio Solutions
- Kategorija
- Interaktivni ekrani
- Garancija
- 36 Mjeseci
PRESTIGIO SOLUTIONS Multiboard 65" Light Series UHD 4K Android 13 Dual Wi-Fi 40TP touch pen
- Šifra
- PSMB000L655
- Brend
- Prestigio Solutions
- Kategorija
- Interaktivni ekrani
- Garancija
- 36 Mjeseci
- Arm Cortex
- Ostalo
- 4k 2160p
Kratki opis
PRESTIGIO SOLUTIONS Multiboard 65” Light Series UHD 4K, Android 13, Dual Wi-Fi, 40TP, touch pen
Trenutno nije dostupno
Besplatna dostava
Trebate savjet?
Pomažemo oko izbora, dostupnosti i rokova isporuke.
Cijena uključuje PDV
Trenutno nije dostupno
Besplatna dostava
Kratki opis
PRESTIGIO SOLUTIONS Multiboard 65” Light Series UHD 4K, Android 13, Dual Wi-Fi, 40TP, touch pen
Opis proizvoda


MULTIBOARD 65” LIGHT SERIES GEN 5
Engage. Innovate. Excel. Ultimate Android-powered Multiboard for
Business and Education

AFFORDABLE EXCELLENCE FOR BUSINESS AND EDUCATION
Ideal for customers who demand top-notch features that go with excellent
built quality. Enjoy a seamless and intuitive interface, complete with
carefully selected applications to enhance your productivity and
learning experience.

EXCEPTIONAL VALUE FOR THE EDUCATIONAL SECTOR
This model offers the best price-to-quality ratio, making it an ideal
choice for institutions that demand top-notch features paired with
outstanding built quality. Whether you’re equipping classrooms, labs, or
administrative offices, the Multiboard Light Gen 5 ensures you get the
most value for your investment without compromising on performance or
reliability.


EFFICIENT SOLUTIONS FOR CONFERENCING ROOMS
Multiboard Light Gen 5 offers an excellent solution to improve your
conferencing room. Connect external microphones and cameras to build a
productive setup not only for videoconferencing but also for interactive
collaboration and annotations. This setup provides a cost-effective
solution without sacrificing essential functionality, making it perfect
for organizations looking to equip their conferencing spaces efficiently
and affordably.
SMOOTH PERFORMANCE FOR DEMANDING TASKS
Equipped with Android 13, 8GB of RAM, and 64GB of storage, the
Multiboard provides the power and capacity needed for seamless
multitasking. Whether running multiple apps, sharing screens, or
accessing large files, this device handles smoothly. Its advanced
hardware ensures businesses can conduct meetings without lag, and
educators can run interactive lessons without interruptions, making it
an ideal choice for both sectors.


SUPERIOR AUDIO AND CONNECTIVITY
With built-in 16W subwoofers and Bluetooth 5.1, the Multiboard delivers
exceptional audio quality, perfect for video conferences, multimedia
presentations, and interactive lessons. Wi-Fi 6 and USB-C connectivity
ensure fast and reliable connections, whether streaming content,
transferring data, or connecting peripherals.
BUILT-IN SOFTWARE
Enjoy a complete solution with a software package that includes
OfficeSuite and a free year of mozaBook, boosting productivity in
business and improving learning in education.
WIRELESS SCREENSHARING
App for wireless screen mirroring from any device with any OS. Reverse
mirroring. Remote Control. Files Sharing.
MCLASS
Classroom Management Software empowers teachers with interactive tools,
powerful oversight, and effective evaluation capabilities for seamless
class control and enhanced learning outcomes.
MOZABOOK
Interactive Educational Presentation software for teachers – 1 year
free.
DRAWING & ANNOTATIONS
App for drawing and annotations with character recognition and features
for education.
OFFICESUITE PREMIUM
App allows user to annotate, review, secure, fill and sign any PDF,
Word, Excel etc. A comfortable reader and converter – Lifetime License
AQUAMAIL
Manage and connect multiple email accounts from a single, fully
customizable inbox on Multiboard – Lifetime license.


Specifikacije
| Prirodna Rezolucija | 4k 2160p |
|---|---|
| Format Ekrana | Built In |
| Kontrast Slike | 1 200 : 1 |
| Maks. Horizontalni Ugao Gledanja | 178 ° |
| Maks. Vertikalni Ugao Gledanja | 178 ° |
| Mogućnosti Ekrana |
|
| Tehnologija Ekrana | TFT Active Matrix |
| Tip Ekrana | LCD |
| Vidljiva Dijagonala Displeja | 65" |
| CPU | Arm Cortex |
|---|---|
| Grafika | Ostalo |
| Tip Sistema | MultiBoard |
| Veličina Interne Memorije | 64 GB |
| Bluetooth | Bluetooth 5.1 |
|---|---|
| DisplayPort | 1 |
| HDMI | 3 (HDMI (Type A)) |
| HDMI Izlaz | 1 (HDMI (Type A)) |
| LAN | Yes |
| USB | 1 (USB Type C) |
| USB 2.0 | 1 (USB 2.0 (type A)) |
| USB 3.0 | 3 (USB 3.0 (Type A)) |
| Wi Fi |
|
| Audio Linijski Izlaz | 1 (3.5 Mm minijack) |
|---|---|
| Audio Linijski Ulaz | 1 (3.5 Mm minijack) |
| Broj Zvučnika | 2 |
| Format Audio Kontrolera | Integrated |
| Maksimalna Izlazna Snaga | 220 W |
| Potrošnja Snage Pripravnost/Spavanje | 0.5 W |
|---|---|
| Pozicija Napajanja | Internal |
| Tip Napajanja | Power Supply |
| Ulazna Frekvencija | 50/60 Hz |
| Ulazni Napon | AC 100 240 V |
| Dubina (mm) | 87.7 mm |
|---|---|
| Nazivna Težina | 38 kg |
| Širina (mm) | 1482.1 mm |
| Širina Navoja | 0.372 mm |
| Visina (mm) | 897.4 mm |
| Spoljašnja Boja | Black |
|---|
| Garancija | 36 Mjeseci |
|---|---|
| Kriteriji Validacije Garancije | Serial Number |
| Napomene O Garanciji | Up to 24 months extended (optional) |
| Povrat Proizvoda U Garanciji | Yes |
| Trajanje Garancije (Mjeseci) | 36 month(s) |
| Brend | Prestigio Solutions |
|---|---|
| EAN Kod | 8595248161344 |
| Tip Matrice | IPS |
| Tip Navoja | Dot Pitch |
| Tip Senzora | Infrared Recognition |
| Šifra proizvoda | PSMB000L655 |


MULTIBOARD 65” LIGHT SERIES GEN 5
Engage. Innovate. Excel. Ultimate Android-powered Multiboard for
Business and Education

AFFORDABLE EXCELLENCE FOR BUSINESS AND EDUCATION
Ideal for customers who demand top-notch features that go with excellent
built quality. Enjoy a seamless and intuitive interface, complete with
carefully selected applications to enhance your productivity and
learning experience.

EXCEPTIONAL VALUE FOR THE EDUCATIONAL SECTOR
This model offers the best price-to-quality ratio, making it an ideal
choice for institutions that demand top-notch features paired with
outstanding built quality. Whether you’re equipping classrooms, labs, or
administrative offices, the Multiboard Light Gen 5 ensures you get the
most value for your investment without compromising on performance or
reliability.


EFFICIENT SOLUTIONS FOR CONFERENCING ROOMS
Multiboard Light Gen 5 offers an excellent solution to improve your
conferencing room. Connect external microphones and cameras to build a
productive setup not only for videoconferencing but also for interactive
collaboration and annotations. This setup provides a cost-effective
solution without sacrificing essential functionality, making it perfect
for organizations looking to equip their conferencing spaces efficiently
and affordably.
SMOOTH PERFORMANCE FOR DEMANDING TASKS
Equipped with Android 13, 8GB of RAM, and 64GB of storage, the
Multiboard provides the power and capacity needed for seamless
multitasking. Whether running multiple apps, sharing screens, or
accessing large files, this device handles smoothly. Its advanced
hardware ensures businesses can conduct meetings without lag, and
educators can run interactive lessons without interruptions, making it
an ideal choice for both sectors.


SUPERIOR AUDIO AND CONNECTIVITY
With built-in 16W subwoofers and Bluetooth 5.1, the Multiboard delivers
exceptional audio quality, perfect for video conferences, multimedia
presentations, and interactive lessons. Wi-Fi 6 and USB-C connectivity
ensure fast and reliable connections, whether streaming content,
transferring data, or connecting peripherals.
BUILT-IN SOFTWARE
Enjoy a complete solution with a software package that includes
OfficeSuite and a free year of mozaBook, boosting productivity in
business and improving learning in education.
WIRELESS SCREENSHARING
App for wireless screen mirroring from any device with any OS. Reverse
mirroring. Remote Control. Files Sharing.
MCLASS
Classroom Management Software empowers teachers with interactive tools,
powerful oversight, and effective evaluation capabilities for seamless
class control and enhanced learning outcomes.
MOZABOOK
Interactive Educational Presentation software for teachers – 1 year
free.
DRAWING & ANNOTATIONS
App for drawing and annotations with character recognition and features
for education.
OFFICESUITE PREMIUM
App allows user to annotate, review, secure, fill and sign any PDF,
Word, Excel etc. A comfortable reader and converter – Lifetime License
AQUAMAIL
Manage and connect multiple email accounts from a single, fully
customizable inbox on Multiboard – Lifetime license.


- Multi Touch
- Anti Glare
- UHD
- Lifetime 50000h
- Infrared Touch Screen
- 40 Point Touch Screen
- D LED Backlight
- 7H Hardness
- Built In Light Sensor
- Automatic Screen B
- IEEE 802.11ac Wi Fi 5
- IEEE 802.11ax Wi Fi 6
- IEEE 802.11abgn Wi Fi 4
Još nema recenzija
Budite prvi koji će ostaviti recenziju za ovaj proizvod!
Šta je EPREL?
EPREL (European Product Registry for Energy Labelling) je europska baza podataka za energetske oznake. Omogućava potrošačima pristup detaljnim informacijama o energetskoj učinkovitosti proizvoda.
O energetskoj oznaci
Energetska klasa označava učinkovitost proizvoda. Klasa A (zelena) je najučinkovitija, dok je klasa G (crvena) najmanje učinkovita.