
Media Filter TP-Link MC110CS 10/100Mbps RJ45 to 100Mbps single-mode SC fiber Converter Full-duplexup to 20Km
- Šifra
- MC110CS
- Brend
- Tp Link
- Kategorija
- Mrežna Oprema
- Garancija
- 36 Mjeseci
Media Filter TP-Link MC110CS 10/100Mbps RJ45 to 100Mbps single-mode SC fiber Converter Full-duplexup to 20Km
- Šifra
- MC110CS
- Brend
- Tp Link
- Kategorija
- Mrežna Oprema
- Garancija
- 36 Mjeseci
Kratki opis
Media Filter TP-Link MC110CS, 10/100Mbps RJ45 to 100Mbps single-mode SC fiber Converter, Full-duplex,up to 20Km, switching power adapter, chassis mountable
Trenutno nije dostupno
10 KM
Trebate savjet?
Pomažemo oko izbora, dostupnosti i rokova isporuke.
Cijena uključuje PDV
Trenutno nije dostupno
10 KM
Kratki opis
Media Filter TP-Link MC110CS, 10/100Mbps RJ45 to 100Mbps single-mode SC fiber Converter, Full-duplex,up to 20Km, switching power adapter, chassis mountable
Opis proizvoda
The MC110CS is a media converter designed to convert 100BASE-FX fiber to 100Base-TX copper media or vice versa. Designed under IEEE 802.3u 10/100Base-TX and 100Base-FX standards, the MC110CS is designed for use with single-mode fiber cable utilizing the SC-Type connector. The MC110CS supports longwave (LX) laser specification at a full wire speed forwarding rate. It works at 1310nm on both transmitting and receiving data.
Specifikacije
| Broj Ethernet 10/100Base TX Portova | 1 |
|---|---|
| Broj Ethernet 100Base FX Portova | 1 |
| Tip Konektora Ethernet 10/100Base TX Porta | RJ 45 |
| Tip Konektora Ethernet 100Base FX Porta | SC |
| Pozicija Napajanja | External |
|---|
| Dubina (mm) | 73 mm |
|---|---|
| Širina (mm) | 94.5 mm |
| Visina (mm) | 27 mm |
| Maks. Radna Temperatura Okoline | 40 °C |
|---|---|
| Maksimalna Radna Vlažnost | 90 % |
| Minimalna Radna Temperatura | 0 °C |
| Minimalna Radna Vlažnost | 10 % |
| Garancija | 36 Mjeseci |
|---|---|
| Certifikati | FCC, CE |
| Kriteriji Validacije Garancije | Serial Number |
| Povrat Proizvoda U Garanciji | Yes |
| Trajanje Garancije (Mjeseci) | 60 month(s) |
| Brend | Tp Link |
|---|---|
| Šifra proizvoda | MC110CS |
The MC110CS is a media converter designed to convert 100BASE-FX fiber to 100Base-TX copper media or vice versa. Designed under IEEE 802.3u 10/100Base-TX and 100Base-FX standards, the MC110CS is designed for use with single-mode fiber cable utilizing the SC-Type connector. The MC110CS supports longwave (LX) laser specification at a full wire speed forwarding rate. It works at 1310nm on both transmitting and receiving data.
Još nema recenzija
Budite prvi koji će ostaviti recenziju za ovaj proizvod!










