
Kratki opis
CANYON Star Raider GH-1A, Gaming headset 3.5mm jack with adjustable microphone and volume control, with 2in1 3.5mm adapter, cable 2M, Black, 0.23kg
Dostupno
10 KM
Ponedjeljak, 4. Maj 2026.
Trebate savjet?
Pomažemo oko izbora, dostupnosti i rokova isporuke.
Cijena uključuje PDV
Dostupno
10 KM
Ponedjeljak, 4. Maj 2026.
Kratki opis
CANYON Star Raider GH-1A, Gaming headset 3.5mm jack with adjustable microphone and volume control, with 2in1 3.5mm adapter, cable 2M, Black, 0.23kg
Opis proizvoda
Lightweight Comfortable Gaming Headset
Star raider GH-1A
This basic gaming headset suits beginner gamers and those who like to use good looking PC accessories of advanced level. The headphones provide reach, good quality sound while the microphone is quite accurate and precise. Adjustable headband and soft earpads bring maximum convenience. By using the volume & microphone control, you can always switch level of sound without any interference. Included adapter makes this headset compatible with any modern device equipped with a combined 3.5 mm audio socket for microphone and headphones.
Features:
- Adjustable headband
- Superior sound quality
- Volume & Microphone control
- Speaker: φ 40 mm
- Impedance: 32 Ω ± 15 %
- Sensitivity: 100±3 dB
- Frequency: 20-20 kHz
- Cable length: 2 m+/-10%
- Plugs: 2*3,5 mm
- Adaptor 2*3,5 to combined 1*3,5



Specifikacije
| Form Faktor | Full Size (over Ear) |
|---|
| Audio Interfejs | 2 (3.5 Mm minijack) |
|---|---|
| Tehnologija Povezivanja | Wired |
| Format Mikrofona | Rotary Arm |
|---|---|
| Način Audio Izlaza | Stereo |
| Promjer Zvučnika | 40 mm |
| Tip Audio Sistema | Headset |
| Dimenzije Palete (Avio) (cm) | 1200x1000x1080 mm |
|---|---|
| Dimenzije Palete (Brodski) (cm) | 1200x1000x2010 mm |
| Dužina Kabela | 2 m |
| Težina Kartona (kg) | 13.52 kg |
| Spoljašnja Boja | Black |
|---|
| Garancija | 24 Mjeseci |
|---|---|
| Kriteriji Validacije Garancije | Serial Number |
| Povrat Proizvoda U Garanciji | Yes |
| Trajanje Garancije (Mjeseci) | 24 month(s) |
| Brend | Canyon |
|---|---|
| EAN Kod | 5291485006846 |
| Komercijalni Naziv | CANYON headset Star Raider GH 1A Black Orange |
| Marketinški Naziv Modela | Star Raider GH 1A |
| Tip Montaže | Head Band |
| Šifra proizvoda | CND-SGHS1A |
Lightweight Comfortable Gaming Headset
Star raider GH-1A
This basic gaming headset suits beginner gamers and those who like to use good looking PC accessories of advanced level. The headphones provide reach, good quality sound while the microphone is quite accurate and precise. Adjustable headband and soft earpads bring maximum convenience. By using the volume & microphone control, you can always switch level of sound without any interference. Included adapter makes this headset compatible with any modern device equipped with a combined 3.5 mm audio socket for microphone and headphones.
Features:
- Adjustable headband
- Superior sound quality
- Volume & Microphone control
- Speaker: φ 40 mm
- Impedance: 32 Ω ± 15 %
- Sensitivity: 100±3 dB
- Frequency: 20-20 kHz
- Cable length: 2 m+/-10%
- Plugs: 2*3,5 mm
- Adaptor 2*3,5 to combined 1*3,5



Još nema recenzija
Budite prvi koji će ostaviti recenziju za ovaj proizvod!










