
Kratki opis
CANYON mouse MW-12 Dual band Wireless grey
Ograničene zalihe - 4 komada
10 KM
Petak, 1. Maj 2026.
Trebate savjet?
Pomažemo oko izbora, dostupnosti i rokova isporuke.
Cijena uključuje PDV
Ograničene zalihe - 4 komada
10 KM
Petak, 1. Maj 2026.
Kratki opis
CANYON mouse MW-12 Dual band Wireless grey
Opis proizvoda
Wireless Mouse MW-12
Meet the MW-12 Wireless Mouse – designed for productivity, comfort, and style, this mouse is an upgrade to the way you work and play. Whether you're handling spreadsheets or enjoying your favorite game, the MW-12 delivers great performance. With an optical sensor boasting 2400 DPI resolution, it offers pinpoint accuracy and smooth tracking across any surface. With adjustable DPI levels (800/1200/1600/2400), you’re in total control. Enjoy the flexibility of dual connection modes – switch between 2.4 GHz wireless and BT with ease. No matter what you’re using: a desktop, laptop, or tablet, the MW-12 provides a stable connection within a range of 8-10 meters. No more tangled wires or dropped connections. At just 65 grams, this mouse is feather-light but built to last. With silent click buttons tested for up to 3 million clicks, you can enjoy a whisper-quiet experience that won’t disturb your focus. The ergonomic design fits comfortably in your hand, while the button operation force of 70-75g makes every click feel satisfying and smooth. Designed with performance in mind, the MW-12 features a 125Hz polling rate, 10G acceleration, and a moving speed of 30 iPS, ideal for both productivity enthusiasts and casual gamers alike. Powered by a single AA battery, it’s a hassle-free setup. Compact and stylish at 103.6 x 56.7 x 37 mm, the MW-12 is perfect for on-the-go professionals or home offices. Get yours today and upgrade your clicking game.
Features:
- Silent Click; 3 Million Clicks
- Dual Connection: 2.4 GHz + BT
- Optical Sensor with 2400 DPI Resolution
- Number of Keys: 6
- Size: 103.6×56.7×37 mm; Weight: 65±5g
- Button Operation Force: 70-75g
- Polling Rate: 125Hz; Acceleration: 10G
- DPI: 800-1200-1600-2400
- Moving Speed 30 iPS
- Operating Range: 8-10m
- Battery Type: AA*1
Specifikacije
| Maks. I Min. Rezolucija Kretanja |
|
|---|---|
| Rezolucija Pokreta | 2400 dpi |
| Form Faktor | Standard |
|---|---|
| Zahtijeva Operativni Sistem |
|
| Interfejs | Bluetooth/RF |
|---|---|
| Tehnologija Povezivanja | Wireless |
| Količina Uključenih Baterija | 1 |
|---|---|
| Podržane Klasifikacije Tipova Baterije | AA |
| Potrebna Količina Baterija | 1 |
| Tehnologija Baterije | Alkaline |
| Dimenzije Palete (Avio) (cm) | 1200x1000x1258 mm |
|---|---|
| Dimenzije Palete (Brodski) (cm) | 1200x1000x2089 mm |
| Dubina (mm) | 103.6 mm |
| Nazivna Težina | 0.065 kg |
| Širina (mm) | 56.7 mm |
| Visina (mm) | 37 mm |
| Spoljašnja Boja | Gray |
|---|
| Garancija | 24 Mjeseci |
|---|---|
| Kriteriji Validacije Garancije | Serial Number |
| Povrat Proizvoda U Garanciji | Yes |
| Trajanje Garancije (Mjeseci) | 24 month(s) |
| Brend | Canyon |
|---|---|
| EAN Kod | 5291485017514 |
| Komercijalni Naziv | CANYON mouse MW 12 Dual band Wireless Dark grey |
| Marketinški Naziv Modela | MW 12 |
| Šifra proizvoda | CNS-CMSW12DG |
Wireless Mouse MW-12
Meet the MW-12 Wireless Mouse – designed for productivity, comfort, and style, this mouse is an upgrade to the way you work and play. Whether you're handling spreadsheets or enjoying your favorite game, the MW-12 delivers great performance. With an optical sensor boasting 2400 DPI resolution, it offers pinpoint accuracy and smooth tracking across any surface. With adjustable DPI levels (800/1200/1600/2400), you’re in total control. Enjoy the flexibility of dual connection modes – switch between 2.4 GHz wireless and BT with ease. No matter what you’re using: a desktop, laptop, or tablet, the MW-12 provides a stable connection within a range of 8-10 meters. No more tangled wires or dropped connections. At just 65 grams, this mouse is feather-light but built to last. With silent click buttons tested for up to 3 million clicks, you can enjoy a whisper-quiet experience that won’t disturb your focus. The ergonomic design fits comfortably in your hand, while the button operation force of 70-75g makes every click feel satisfying and smooth. Designed with performance in mind, the MW-12 features a 125Hz polling rate, 10G acceleration, and a moving speed of 30 iPS, ideal for both productivity enthusiasts and casual gamers alike. Powered by a single AA battery, it’s a hassle-free setup. Compact and stylish at 103.6 x 56.7 x 37 mm, the MW-12 is perfect for on-the-go professionals or home offices. Get yours today and upgrade your clicking game.
Features:
- Silent Click; 3 Million Clicks
- Dual Connection: 2.4 GHz + BT
- Optical Sensor with 2400 DPI Resolution
- Number of Keys: 6
- Size: 103.6×56.7×37 mm; Weight: 65±5g
- Button Operation Force: 70-75g
- Polling Rate: 125Hz; Acceleration: 10G
- DPI: 800-1200-1600-2400
- Moving Speed 30 iPS
- Operating Range: 8-10m
- Battery Type: AA*1
- 800 dpi
- 1200 dpi
- 1600 dpi
- 2400 dpi
- Apple Mac OS
- Microsoft Windows
Još nema recenzija
Budite prvi koji će ostaviti recenziju za ovaj proizvod!










