
Kratki opis
CANYON INTERCEPTOR GH-8A, Gaming headset 3.5mm jack plus USB connector for LED backlight, adjustable microphone and volume control, with 2in1 3.5mm adapter, cable 2M, Black and Orange, 0.36kg
Požurite! Samo 1 komad preostalo
10 KM
Ponedjeljak, 4. Maj 2026.
Trebate savjet?
Pomažemo oko izbora, dostupnosti i rokova isporuke.
Najniža cijena u 30 dana · 34,90 KM
Cijena uključuje PDV
Požurite! Samo 1 komad preostalo
10 KM
Ponedjeljak, 4. Maj 2026.
Kratki opis
CANYON INTERCEPTOR GH-8A, Gaming headset 3.5mm jack plus USB connector for LED backlight, adjustable microphone and volume control, with 2in1 3.5mm adapter, cable 2M, Black and Orange, 0.36kg
Opis proizvoda
Stereo gaming headset INTERCEPTOR GH-8A
For a completely immersive sound experience without any discomfort during long Internet gaming sessions we have designed these computer headsets Canyon CND-SGHS8A. The shape of big ear cushions allows to use the headset as long as possible with maximum convenience. Stereo superior audio performance creates rich volume and a 360-degree feeling with balanced sound ambiance. This advantageous characteristic allows a player to figure out fast where every sound comes from. Convenient omni-directional microphone perfectly transmits voice, and a two-meter cable allows to be at an optimal distance from the computer. The optimal shape of the model, stylish and lightweight design, convenient volume and microphone control – all this will delight game enthusiasts of any genre. Included splitter makes these PC headsets CND-SGHS8A compatible with any modern device equipped with a combined 3.5 mm audio socket. Great value for the good price!
- Cool gaming design with RGB light
- Adjustable headband
- Memory foam in ear cushion
- Extra comfort for long-time usage
- Stereo superior audio performance
- Speaker: φ 50 mm
- Impedance: 32 Ω
- Sensitivity: 100±3 dB
- Frequency: 20Hz-20kHz
- Cable length: 2 m
- Connection type: 2 x 3,5 mm + USB
- Additional splitter 3.5mm included













@media (min-width: 1430px) and (max-width: 3840px) {
.flexrow {
display: flex;
flex-wrap: wrap;
}
.cont33 {
display: flex;
width: 31.33%;
margin: 1%
}
}
@media (min-width: 260px) and (max-width: 1429px) {
.flexrow {
display: flex;
flex-wrap: wrap;
}
.cont33 {
display: flex;
width: 100%;
padding-bottom: 2%;
}
}
Specifikacije
| Audio Interfejs | 1 (3.5 Mm minijack) |
|---|---|
| USB | 1 |
| Audio Kontrole | Volume |
|---|---|
| Format Mikrofona | Built In |
| Način Audio Izlaza | Stereo |
| Tip Audio Sistema | Gaming Headset |
| Dimenzije Palete (Avio) (cm) | 1180x1040x1110 mm |
|---|---|
| Dimenzije Palete (Brodski) (cm) | 1180x1040x2070 mm |
| Dužina Kabela | 2 m |
| Nazivna Težina | 0.36 kg |
| Težina Kartona (kg) | 11.96 kg |
| Spoljašnja Boja | Black/Orange |
|---|
| Garancija | 24 Mjeseci |
|---|---|
| Kriteriji Validacije Garancije | Serial Number |
| Povrat Proizvoda U Garanciji | Yes |
| Trajanje Garancije (Mjeseci) | 24 month(s) |
| Brend | Canyon |
|---|---|
| EAN Kod | 5291485009052 |
| Komercijalni Naziv | CANYON headset Interceptor GH 8A Black Orange |
| Marketinški Naziv Modela | Interceptor GH 8A |
| Šifra proizvoda | CND-SGHS8A |
Stereo gaming headset INTERCEPTOR GH-8A
For a completely immersive sound experience without any discomfort during long Internet gaming sessions we have designed these computer headsets Canyon CND-SGHS8A. The shape of big ear cushions allows to use the headset as long as possible with maximum convenience. Stereo superior audio performance creates rich volume and a 360-degree feeling with balanced sound ambiance. This advantageous characteristic allows a player to figure out fast where every sound comes from. Convenient omni-directional microphone perfectly transmits voice, and a two-meter cable allows to be at an optimal distance from the computer. The optimal shape of the model, stylish and lightweight design, convenient volume and microphone control – all this will delight game enthusiasts of any genre. Included splitter makes these PC headsets CND-SGHS8A compatible with any modern device equipped with a combined 3.5 mm audio socket. Great value for the good price!
- Cool gaming design with RGB light
- Adjustable headband
- Memory foam in ear cushion
- Extra comfort for long-time usage
- Stereo superior audio performance
- Speaker: φ 50 mm
- Impedance: 32 Ω
- Sensitivity: 100±3 dB
- Frequency: 20Hz-20kHz
- Cable length: 2 m
- Connection type: 2 x 3,5 mm + USB
- Additional splitter 3.5mm included













@media (min-width: 1430px) and (max-width: 3840px) {
.flexrow {
display: flex;
flex-wrap: wrap;
}
.cont33 {
display: flex;
width: 31.33%;
margin: 1%
}
}
@media (min-width: 260px) and (max-width: 1429px) {
.flexrow {
display: flex;
flex-wrap: wrap;
}
.cont33 {
display: flex;
width: 100%;
padding-bottom: 2%;
}
}
Još nema recenzija
Budite prvi koji će ostaviti recenziju za ovaj proizvod!










