
Kratki opis
CANYON headset TWS-8 ENC White
Trenutno nije dostupno
10 KM
Trebate savjet?
Pomažemo oko izbora, dostupnosti i rokova isporuke.
Cijena uključuje PDV
Trenutno nije dostupno
10 KM
Kratki opis
CANYON headset TWS-8 ENC White
Opis proizvoda
True wireless stereo headset TWS-8
Have you already tried true wireless earphones? There is a chance you won’t look back with these Canyon earbuds 13 mm speakers will bring joy to your ears, offering a balanced sound profile. Not only music – these earphones make a great companion for calls and conferences. Four microphones work together to provide environment noise cancellation. Whether you are on a call or just in a noisy environment – this technology helps you to hear and be heard. These earphones boast an impressive battery life, offering up to 7.5 hours of playback on a single charge. When combined with the charging case, you can enjoy up to 32 hours of use. The case can be fully charged in just two hours using any Type-C cable. We use the latest Bluetooth protocol, which is dependable and energy-efficient. It will maintain a stable connection with your phone or other devices. Plus, the low latency of 50 ms makes these earphones quite good for gaming. Lightweight and ergonomic, they are almost imperceptible to the ear. We added earcaps in three sizes to make the fit ideal for you.
Features:
- 13 mm speakers, 20 Hz – 20 kHz
- Automatic pairing
- Energy effective Bluetooth 5.3
- Up to 10 m of Bluetooth range
- Environment noise cancellation
- Stereo sound in phone calls
- 7.5 hours of playback
- 32 hours from battery with charging case
- Voice assistant & gaming mode support
- Low gaming latency
- Earcaps in 3 sizes










Specifikacije
| Form Faktor | Ear Bud |
|---|---|
| Mrežni Form Faktor | Integrated |
| Tehnologija Povezivanja | Wireless |
|---|---|
| Tip Mrežnog Povezivanja | Bluetooth Adapter |
| Format Mikrofona | Built In |
|---|---|
| Način Audio Izlaza | Stereo |
| Tip Audio Sistema | Headset |
| Trenutni Kapacitet Baterije | 470 mAh |
|---|
| Pozicija Napajanja | External |
|---|
| Dimenzije Palete (Avio) (cm) | 1000x1466x1020 mm |
|---|---|
| Dimenzije Palete (Brodski) (cm) | 1000x2030x1020 mm |
| Dubina (mm) | 25.5 mm |
| Dužina Kabela | 0.24 m |
| Nazivna Težina | 0.041 kg |
| Širina (mm) | 58.5 mm |
| Težina Kartona (kg) | 5.86 kg |
| Visina (mm) | 52.91 mm |
| Spoljašnja Boja | White |
|---|
| Garancija | 24 Mjeseci |
|---|---|
| Kriteriji Validacije Garancije | Serial Number |
| Povrat Proizvoda U Garanciji | Yes |
| Trajanje Garancije (Mjeseci) | 24 month(s) |
| Brend | Canyon |
|---|---|
| EAN Kod | 5291485010096 |
| Komercijalni Naziv | CANYON headset TWS 8 ENC White |
| Marketinški Naziv Modela | TWS 8 |
| Tip Montaže | In Ear |
| Tip Power Porta | USB C |
| Šifra proizvoda | CNS-TWS8W |
True wireless stereo headset TWS-8
Have you already tried true wireless earphones? There is a chance you won’t look back with these Canyon earbuds 13 mm speakers will bring joy to your ears, offering a balanced sound profile. Not only music – these earphones make a great companion for calls and conferences. Four microphones work together to provide environment noise cancellation. Whether you are on a call or just in a noisy environment – this technology helps you to hear and be heard. These earphones boast an impressive battery life, offering up to 7.5 hours of playback on a single charge. When combined with the charging case, you can enjoy up to 32 hours of use. The case can be fully charged in just two hours using any Type-C cable. We use the latest Bluetooth protocol, which is dependable and energy-efficient. It will maintain a stable connection with your phone or other devices. Plus, the low latency of 50 ms makes these earphones quite good for gaming. Lightweight and ergonomic, they are almost imperceptible to the ear. We added earcaps in three sizes to make the fit ideal for you.
Features:
- 13 mm speakers, 20 Hz – 20 kHz
- Automatic pairing
- Energy effective Bluetooth 5.3
- Up to 10 m of Bluetooth range
- Environment noise cancellation
- Stereo sound in phone calls
- 7.5 hours of playback
- 32 hours from battery with charging case
- Voice assistant & gaming mode support
- Low gaming latency
- Earcaps in 3 sizes










Još nema recenzija
Budite prvi koji će ostaviti recenziju za ovaj proizvod!










