
Kratki opis
CANYON Hazard GK-6, Wired multimedia gaming keyboard with lighting effect, 108pcs rainbow LED, Numbers 104keys, EN double injection layout, cable length 1.8M, 450.5*163.7*42mm, 0.90kg, color black
Požurite! Samo 3 komada preostalo
10 KM
Utorak, 5. Maj 2026.
Trebate savjet?
Pomažemo oko izbora, dostupnosti i rokova isporuke.
Najniža cijena u 30 dana · 65,00 KM
Cijena uključuje PDV
Požurite! Samo 3 komada preostalo
10 KM
Utorak, 5. Maj 2026.
Kratki opis
CANYON Hazard GK-6, Wired multimedia gaming keyboard with lighting effect, 108pcs rainbow LED, Numbers 104keys, EN double injection layout, cable length 1.8M, 450.5*163.7*42mm, 0.90kg, color black
Opis proizvoda
Hazard Mechanical Gaming Keyboard
Due to its innovative mechanical button mechanism, optimised key route and fast trigger actuation, this mechanical keyboard will help you to win like a real professional gamer. Each of the buttons can handle over 60 mln pressings. The keyboard has 20 types of vivid backlighting. We’ve created 10 pre-programmed combinations of lighting setup for a selection of most popular games. You can re-program 2 of these combinations according to your personal needs. Extended anti-ghosting and anti-jamming mechanism NKRO ensures flawless simultaneous keystrokes. Windows/Start button lock will provide interruption-free gaming. Just play, win and have no compromise!
Features:
• 104 mechanical buttons
• Blue mechanical switches
• Key route 4.0 mm
• Trigger actuation 2.4mm with force 60+/-10g
• 60 million pressings per button
• NKRO anti-ghosting and anti-jamming function
• "Windows/Start" button lock
• 20 types of backlighting
• 10 lighting presets for most popular games, 2 of them can be re-programmed
• Double-injection keycaps






Specifikacije
| Form Faktor | Full Size |
|---|---|
| Zahtijeva Operativni Sistem |
|
| Interfejs | USB |
|---|---|
| Tehnologija Povezivanja | Wired |
| Dimenzije Palete (Avio) (cm) | 1000x1404x1140 mm |
|---|---|
| Dimenzije Palete (Brodski) (cm) | 1000x1822x1140 mm |
| Dubina (mm) | 163.7 mm |
| Dužina Kabela | 1.8 m |
| Nazivna Težina | 0.98 kg |
| Širina (mm) | 450.5 mm |
| Težina Kartona (kg) | 11.5 kg |
| Visina (mm) | 42 mm |
| Spoljašnja Boja | Black |
|---|
| Maks. Radna Temperatura Okoline | 45 °C |
|---|---|
| Maks. Temperatura Okoline (Neaktivan Rad) | 60 °C |
| Minimalna Radna Temperatura | 0 °C |
| Minimalna Temperatura Skladištenja | 20 °C |
| Garancija | 24 Mjeseci |
|---|---|
| Kriteriji Validacije Garancije | Serial Number |
| Povrat Proizvoda U Garanciji | Yes |
| Trajanje Garancije (Mjeseci) | 24 month(s) |
| Brend | Canyon |
|---|---|
| Broj Tipki | 104 |
| EAN Kod | 5291485004910 |
| Komercijalni Naziv | CANYON keyboard Hazard GK 6 RGB US Wired Black |
| Marketinški Naziv Modela | Hazard GK 6 |
| Tip Tipki | Mechanical |
| Šifra proizvoda | CND-SKB6-US |
Hazard Mechanical Gaming Keyboard
Due to its innovative mechanical button mechanism, optimised key route and fast trigger actuation, this mechanical keyboard will help you to win like a real professional gamer. Each of the buttons can handle over 60 mln pressings. The keyboard has 20 types of vivid backlighting. We’ve created 10 pre-programmed combinations of lighting setup for a selection of most popular games. You can re-program 2 of these combinations according to your personal needs. Extended anti-ghosting and anti-jamming mechanism NKRO ensures flawless simultaneous keystrokes. Windows/Start button lock will provide interruption-free gaming. Just play, win and have no compromise!
Features:
• 104 mechanical buttons
• Blue mechanical switches
• Key route 4.0 mm
• Trigger actuation 2.4mm with force 60+/-10g
• 60 million pressings per button
• NKRO anti-ghosting and anti-jamming function
• "Windows/Start" button lock
• 20 types of backlighting
• 10 lighting presets for most popular games, 2 of them can be re-programmed
• Double-injection keycaps






- Apple Mac OS
- Microsoft Windows
Još nema recenzija
Budite prvi koji će ostaviti recenziju za ovaj proizvod!










