
Kratki opis
Canyon Gaming BT headset, +virtual 7.1 support in 2.4G mode, with chipset BK3288X, BT version 5.2, cable 1.8M, size: 198x184x79mm, Black
Trenutno nije dostupno
10 KM
Trebate savjet?
Pomažemo oko izbora, dostupnosti i rokova isporuke.
Cijena uključuje PDV
Trenutno nije dostupno
10 KM
Kratki opis
Canyon Gaming BT headset, +virtual 7.1 support in 2.4G mode, with chipset BK3288X, BT version 5.2, cable 1.8M, size: 198x184x79mm, Black
Opis proizvoda
Lightweight wireless gaming headset Ego GH-13
The Ego GH-13 headset from Canyon will perform so well it might even boost your ego. Equipped with two wireless modes, it is a miracle in terms of compatibility. Whether you’re playing on your PC, PlayStation 5, or mobile device, this headset has got you covered. Choose between 2.4 GHz, Bluetooth 5.2, or even a good old wired connection. Ego supports 7.1 channels – not only is this pleasant to your ear, but it also improves situational awareness in-game. To help you elevate your performance even more, this headset is equipped with an omnidirectional mic, ensuring perfect speech readout. Canyon Ego is quite comfortable, too: it is lightweight, has an adjustable headband, and is made of environmentally friendly plastic. You won’t feel sore during any gaming session. The 400mAh battery provides an impressive 18 hours of playtime and fully charges in just 2-3 hours via Type C port. Wait no more: get your Ego boosted.
- Driver unit: 40mm
- Speaker Impedance:(17±15%)Ω,at1kHz
- Sensitivity:115±3db
- Frequency response:20HZ-20KHZ
- Rated power:10mW
- Max input power:20mW
- Mic Sensitivity:-42±3dB
- Mic Impedance:≤2200Ω
- Material of ear cushions: fabric
- 2.4 GHz and Bluetooth 5.2 connection
- Wired mode via Type-C port
- 7.1 surround sound
- Omnidirectional detachable microphone
- Fully adjustable headband
- Environment-friendly plastic body
- 400mAh battery
- Up to 18 hours of playtime
- 2-3 hours for full charge
- Compatible with PC, consoles, mobile devices
- Available in black or white




Specifikacije
| Mrežni Form Faktor | Integrated |
|---|
| Tehnologija Povezivanja | Wireless |
|---|---|
| Tip Mrežnog Povezivanja | Bluetooth Adapter |
| Način Audio Izlaza | 7.1 Channel Surround |
|---|---|
| Tip Audio Sistema | Headset |
| Dimenzije Palete (Avio) (cm) | 1154x990x1365 mm |
|---|---|
| Dimenzije Palete (Brodski) (cm) | 1154x990x2175 mm |
| Dubina (mm) | 79 mm |
| Dužina Kabela | 1.8 m |
| Širina (mm) | 184 mm |
| Visina (mm) | 198 mm |
| Spoljašnja Boja | Black |
|---|
| Garancija | 24 Mjeseci |
|---|---|
| Kriteriji Validacije Garancije | Serial Number |
| Povrat Proizvoda U Garanciji | Yes |
| Trajanje Garancije (Mjeseci) | 24 month(s) |
| Brend | Canyon |
|---|---|
| EAN Kod | 5291485014841 |
| Komercijalni Naziv | CANYON headset EGO GH 13 Black |
| Marketinški Naziv Modela | GH 13 |
| Šifra proizvoda | CND-SGHS13B |
Lightweight wireless gaming headset Ego GH-13
The Ego GH-13 headset from Canyon will perform so well it might even boost your ego. Equipped with two wireless modes, it is a miracle in terms of compatibility. Whether you’re playing on your PC, PlayStation 5, or mobile device, this headset has got you covered. Choose between 2.4 GHz, Bluetooth 5.2, or even a good old wired connection. Ego supports 7.1 channels – not only is this pleasant to your ear, but it also improves situational awareness in-game. To help you elevate your performance even more, this headset is equipped with an omnidirectional mic, ensuring perfect speech readout. Canyon Ego is quite comfortable, too: it is lightweight, has an adjustable headband, and is made of environmentally friendly plastic. You won’t feel sore during any gaming session. The 400mAh battery provides an impressive 18 hours of playtime and fully charges in just 2-3 hours via Type C port. Wait no more: get your Ego boosted.
- Driver unit: 40mm
- Speaker Impedance:(17±15%)Ω,at1kHz
- Sensitivity:115±3db
- Frequency response:20HZ-20KHZ
- Rated power:10mW
- Max input power:20mW
- Mic Sensitivity:-42±3dB
- Mic Impedance:≤2200Ω
- Material of ear cushions: fabric
- 2.4 GHz and Bluetooth 5.2 connection
- Wired mode via Type-C port
- 7.1 surround sound
- Omnidirectional detachable microphone
- Fully adjustable headband
- Environment-friendly plastic body
- 400mAh battery
- Up to 18 hours of playtime
- 2-3 hours for full charge
- Compatible with PC, consoles, mobile devices
- Available in black or white




Još nema recenzija
Budite prvi koji će ostaviti recenziju za ovaj proizvod!










