
CANYON DS-15 8 in 1 hub with 1*HDMI1*Gigabit Ethernet1*USB C female:PD3.0 support max60W1*USB C male
- Šifra
- CNS-TDS15
- Brend
- Canyon
- Kategorija
- Dodaci za PC
- Garancija
- 24 Mjeseci
CANYON DS-15 8 in 1 hub with 1*HDMI1*Gigabit Ethernet1*USB C female:PD3.0 support max60W1*USB C male
- Šifra
- CNS-TDS15
- Brend
- Canyon
- Kategorija
- Dodaci za PC
- Garancija
- 24 Mjeseci
Kratki opis
CANYON DS-15 8 in 1 hub, with 1*HDMI,1*Gigabit Ethernet,1*USB C female:PD3.0 support max60W,1*USB C male :PD3.0 support max100W,2*USB3.1:support max 5Gbps,1*USB2.0:support max 480Mbps, 1*SD, cable 15cm, Aluminum alloy housing,133.24*48.7*15.3mm,Dark grey
Ograničene zalihe - 8 komada
10 KM
Ponedjeljak, 4. Maj 2026.
Trebate savjet?
Pomažemo oko izbora, dostupnosti i rokova isporuke.
Cijena uključuje PDV
Ograničene zalihe - 8 komada
10 KM
Ponedjeljak, 4. Maj 2026.
Kratki opis
CANYON DS-15 8 in 1 hub, with 1*HDMI,1*Gigabit Ethernet,1*USB C female:PD3.0 support max60W,1*USB C male :PD3.0 support max100W,2*USB3.1:support max 5Gbps,1*USB2.0:support max 480Mbps, 1*SD, cable 15cm, Aluminum alloy housing,133.24*48.7*15.3mm,Dark grey
Opis proizvoda
8 port USB-C Hub DS-15
This hub is one of the few capable of reading 4 types of cards. It has built-in slots for SD, SDHC, SDXC, and TF cards. In addition, you can connect a monitor, headphones, or speakers via a 3.5 mm mini-jack. It has two ports for peripheral devices – USB-A 3.0 and USB-A 2.0. The up to 100W USB-C PD charging port allows you to charge your connected device at optimal speed. You can connect directly to the network via Gigabit Ethernet using the hub. In addition, the device is compatible with Google Media Player Chromecast. The lightweight and durable housing of the hub is made of aluminum, which prevents interference in signal transmission. You will not need any additional software or special skills to use the hub. Compact and functional solution for many tasks!
- 8 ports
- Ethernet 1000 Мбит/с
- 4K Ultra HD
- 2 х USB 3.0
- 1 х USB 2.0
- SD / SDHC / SDXC / TF card readers
- USB-C PD charging, 100W
- Aluminum housing
- “Plug and Play”
- Supports OS Windows 7+, MacOS 10+
- Compatible with Google Media Player Chromecast




@media (min-width: 1430px) and (max-width: 3840px) {
.df50 {
display: flex;
width: 50%;
}
}
Specifikacije
| Zahtijeva Operativni Sistem |
|
|---|
| HDMI | 1 (HDMI (Type A)) |
|---|---|
| Interfejs | USB Type C |
| LAN | 1 (RJ 45) |
| Podrška Za Povezivanje Monitora | 1 |
| USB | 1 (USB Type C) |
| USB 2.0 | 1 (USB 2.0 (type A)) |
| USB 3.0 | 1 (USB 3.1 (type A)) |
| Audio Izlaz | No |
|---|
| Dimenzije Palete (Avio) (cm) | 1000x1378x1200 mm |
|---|---|
| Dimenzije Palete (Brodski) (cm) | 1000x1992x1200 mm |
| Dubina (mm) | 133.24 mm |
| Dužina Kabela | 15 cm |
| Širina (mm) | 15.3 mm |
| Težina Kartona (kg) | 12.88 kg |
| Visina (mm) | 48.7 mm |
| Spoljašnja Boja | Dark Gray |
|---|
| Garancija | 24 Mjeseci |
|---|---|
| Kriteriji Validacije Garancije | Serial Number |
| Povrat Proizvoda U Garanciji | Yes |
| Trajanje Garancije (Mjeseci) | 24 month(s) |
| Brend | Canyon |
|---|---|
| EAN Kod | 5291485008697 |
| Komercijalni Naziv | CANYON hub DS 15 8in1 4k USB C Dark Grey |
| Marketinški Naziv Modela | DS 15 |
| Šifra proizvoda | CNS-TDS15 |
8 port USB-C Hub DS-15
This hub is one of the few capable of reading 4 types of cards. It has built-in slots for SD, SDHC, SDXC, and TF cards. In addition, you can connect a monitor, headphones, or speakers via a 3.5 mm mini-jack. It has two ports for peripheral devices – USB-A 3.0 and USB-A 2.0. The up to 100W USB-C PD charging port allows you to charge your connected device at optimal speed. You can connect directly to the network via Gigabit Ethernet using the hub. In addition, the device is compatible with Google Media Player Chromecast. The lightweight and durable housing of the hub is made of aluminum, which prevents interference in signal transmission. You will not need any additional software or special skills to use the hub. Compact and functional solution for many tasks!
- 8 ports
- Ethernet 1000 Мбит/с
- 4K Ultra HD
- 2 х USB 3.0
- 1 х USB 2.0
- SD / SDHC / SDXC / TF card readers
- USB-C PD charging, 100W
- Aluminum housing
- “Plug and Play”
- Supports OS Windows 7+, MacOS 10+
- Compatible with Google Media Player Chromecast




@media (min-width: 1430px) and (max-width: 3840px) {
.df50 {
display: flex;
width: 50%;
}
}
- Apple Mac OS
- Microsoft Windows
Još nema recenzija
Budite prvi koji će ostaviti recenziju za ovaj proizvod!










