
CANYON DS-13 USB-hub Size: 137.9mm*42.7mm*15mm Weight: 167.5gCable length: 155mm Material: Zinc alloy+Tempered glass+TPE Port: Type-C
- Šifra
- CNS-TDS13
- Brend
- Canyon
- Kategorija
- Dodaci za PC
- Garancija
- 24 Mjeseci
CANYON DS-13 USB-hub Size: 137.9mm*42.7mm*15mm Weight: 167.5gCable length: 155mm Material: Zinc alloy+Tempered glass+TPE Port: Type-C
- Šifra
- CNS-TDS13
- Brend
- Canyon
- Kategorija
- Dodaci za PC
- Garancija
- 24 Mjeseci
Kratki opis
CANYON DS-13, USB-hub, Size: 137.9mm*42.7mm*15mm Weight: 167.5gCable length: 155mm Material: Zinc alloy+Tempered glass+TPE Port: Type-C To USB3.0*3(5Gbps)+SD/TF 3.0(5Gbps)+HDMI(4K@30Hz),Space Grey
Požurite! Samo 3 komada preostalo
10 KM
Ponedjeljak, 4. Maj 2026.
Trebate savjet?
Pomažemo oko izbora, dostupnosti i rokova isporuke.
Cijena uključuje PDV
Požurite! Samo 3 komada preostalo
10 KM
Ponedjeljak, 4. Maj 2026.
Kratki opis
CANYON DS-13, USB-hub, Size: 137.9mm*42.7mm*15mm Weight: 167.5gCable length: 155mm Material: Zinc alloy+Tempered glass+TPE Port: Type-C To USB3.0*3(5Gbps)+SD/TF 3.0(5Gbps)+HDMI(4K@30Hz),Space Grey
Opis proizvoda
7 PORT USB-C HUB DS-13
New laptops are, without a doubt, elegant and well-designed. Often, this comes at a price – there are very few ports. If you have a lot of peripheral devices, this 7-port USB hub will save your day. It has a Type C input and output, supporting 100W Power Delivery with pass-through charging. Now that you’re powered up and expanded your port capabilities, it’s time to connect accessories!
Use all three USB 3.0 for peripheral devices, connect big screens with 4K-capable HDMI, and read your SD cards at a blazing speed of 5 Gbps. All this fits into a small body of zinc alloy and tempered glass – the perfect solution if you hate bulkiness. Offered in Space Grey, this is a slick companion for your Windows or MacOS laptop.
Forget about juggling your pen drives and cables — this USB hub is precisely what you need.
- Type C connection
- HDMI 4K Ultra HD, 30Hz
- Three USB 3.0
- One USB C with 100W PD
- Two-slot SD/microSD card reader, 5Gbps
- Supports Windows and MacOS
- Zinc alloy and tempered glass body
- Color: Space Grey
- Size: 138x42x15mm
- Weight: 162 g








Specifikacije
| Zahtijeva Operativni Sistem |
|
|---|
| Ethernet | No |
|---|---|
| HDMI | 1 (HDMI (Type A)) |
| Interfejs | USB Type C |
| USB | 1 (USB Type C) |
| USB 3.0 | 3 (USB 3.0 (Type A)) |
| Audio Izlaz | No |
|---|
| Dubina (mm) | 137.9 mm |
|---|---|
| Dužina Kabela | 15 cm |
| Nazivna Težina | 167.5 g |
| Širina (mm) | 42.7 mm |
| Visina (mm) | 15 mm |
| Spoljašnja Boja | Space Gray |
|---|
| Garancija | 24 Mjeseci |
|---|---|
| Kriteriji Validacije Garancije | Serial Number |
| Povrat Proizvoda U Garanciji | Yes |
| Trajanje Garancije (Mjeseci) | 24 month(s) |
| Brend | Canyon |
|---|---|
| EAN Kod | 5291485015572 |
| Komercijalni Naziv | CANYON hub DS 13 7in1 4k USB C Transparent Space Grey |
| Marketinški Naziv Modela | DS 13 |
| Šifra proizvoda | CNS-TDS13 |
7 PORT USB-C HUB DS-13
New laptops are, without a doubt, elegant and well-designed. Often, this comes at a price – there are very few ports. If you have a lot of peripheral devices, this 7-port USB hub will save your day. It has a Type C input and output, supporting 100W Power Delivery with pass-through charging. Now that you’re powered up and expanded your port capabilities, it’s time to connect accessories!
Use all three USB 3.0 for peripheral devices, connect big screens with 4K-capable HDMI, and read your SD cards at a blazing speed of 5 Gbps. All this fits into a small body of zinc alloy and tempered glass – the perfect solution if you hate bulkiness. Offered in Space Grey, this is a slick companion for your Windows or MacOS laptop.
Forget about juggling your pen drives and cables — this USB hub is precisely what you need.
- Type C connection
- HDMI 4K Ultra HD, 30Hz
- Three USB 3.0
- One USB C with 100W PD
- Two-slot SD/microSD card reader, 5Gbps
- Supports Windows and MacOS
- Zinc alloy and tempered glass body
- Color: Space Grey
- Size: 138x42x15mm
- Weight: 162 g








- Apple Mac OS
- Microsoft Windows
Još nema recenzija
Budite prvi koji će ostaviti recenziju za ovaj proizvod!










