
CANYON DS-12 13 in 1 USB C hub with 2*HDMI 3*USB3.0: support max. 5Gbps 1*USB2.0:
- Šifra
- CNS-TDS12
- Brend
- Canyon
- Kategorija
- Dodaci za PC
- Garancija
- 24 Mjeseci
CANYON DS-12 13 in 1 USB C hub with 2*HDMI 3*USB3.0: support max. 5Gbps 1*USB2.0:
- Šifra
- CNS-TDS12
- Brend
- Canyon
- Kategorija
- Dodaci za PC
- Garancija
- 24 Mjeseci
Kratki opis
CANYON DS-12, 13 in 1 USB C hub, with 2*HDMI, 3*USB3.0: support max. 5Gbps, 1*USB2.0: support max. 480Mbps, 1*PD: support max 100W PD, 1*VGA,1* Type C data, 1*Glgabit Ethernet, 1*3.5mm audio jack, cable 15cm, Aluminum alloy housing,130*57.5*15 mm,DarK gray
Požurite! Samo 2 komada preostalo
10 KM
Utorak, 5. Maj 2026.
Trebate savjet?
Pomažemo oko izbora, dostupnosti i rokova isporuke.
Cijena uključuje PDV
Požurite! Samo 2 komada preostalo
10 KM
Utorak, 5. Maj 2026.
Kratki opis
CANYON DS-12, 13 in 1 USB C hub, with 2*HDMI, 3*USB3.0: support max. 5Gbps, 1*USB2.0: support max. 480Mbps, 1*PD: support max 100W PD, 1*VGA,1* Type C data, 1*Glgabit Ethernet, 1*3.5mm audio jack, cable 15cm, Aluminum alloy housing,130*57.5*15 mm,DarK gray
Opis proizvoda
13 port USB-C Hub DS-12
The model DS-12 represents maximum functionality and flexibility in use. You can connect two monitors via HDMI ports or transmit a video signal via a VGA connector. Headphones and speakers are plugged in through a 3.5 mm mini-jack. Three USB-A 3.0 ports and one USB-A 2.0 port are provided to use all the necessary computer peripherals. Two conveniently located SD and Micro SD card reader slots allow you to transfer large amounts of data instantly. The up to 100W USB-C PD charging port automatically detects an optimal charging speed for a connected device. If necessary, you can connect to the web directly via Gigabit Ethernet. In addition to all of the above, the hub is compatible with Samsung DEX and Nintendo Switch. All this functionality is enclosed in a durable aluminum housing that suppresses interference in signal transmission. The device is «Plug and Play,» so you don’t need additional software to start using the hub. Increase the functionality of your device by connecting everything you need!
Features:
- 13 ports
- USB-C PD charging, 100W
- Gigabit Ethernet
- 2 x 4K Ultra HD ports
- Connects 2 monitors simultaneously
- 3 х USB-A 3.0
- 1 х USB-A 2.0
- Audio 3.5 mm
- USB-C data transfer
- VGA data transmission
- SD, Micro SD card readers
- Aluminum housing
- Supports Samsung DEX and Nintendo Switch
- Compatible with computers, tablets and smartphones
- «Plug and Play»


Specifikacije
| Zahtijeva Operativni Sistem |
|
|---|
| Audio Interfejs | 1 (3.5 Mm minijack) |
|---|---|
| HDMI | 2 (HDMI (Type A)) |
| Interfejs | USB Type C |
| LAN | 1 (RJ 45) |
| Podrška Za Povezivanje Monitora | 3 simultaniosly |
| USB | 2 (USB Type C) |
| USB 2.0 | 1 (USB 2.0 (type A)) |
| USB 3.0 | 3 (USB 3.0 (Type A)) |
| Dimenzije Palete (Avio) (cm) | 1000x1438x1200 mm |
|---|---|
| Dimenzije Palete (Brodski) (cm) | 1000x2082x1200 mm |
| Dubina (mm) | 130 mm |
| Dužina Kabela | 18 cm |
| Širina (mm) | 15 mm |
| Težina Kartona (kg) | 14.24 kg |
| Visina (mm) | 57.5 mm |
| Spoljašnja Boja | Dark Gray |
|---|
| Garancija | 24 Mjeseci |
|---|---|
| Kriteriji Validacije Garancije | Serial Number |
| Povrat Proizvoda U Garanciji | Yes |
| Trajanje Garancije (Mjeseci) | 24 month(s) |
| Brend | Canyon |
|---|---|
| EAN Kod | 5291485008666 |
| Komercijalni Naziv | CANYON hub DS 12 13in1 4k USB C Dark Grey |
| Marketinški Naziv Modela | DS 12 |
| Šifra proizvoda | CNS-TDS12 |
13 port USB-C Hub DS-12
The model DS-12 represents maximum functionality and flexibility in use. You can connect two monitors via HDMI ports or transmit a video signal via a VGA connector. Headphones and speakers are plugged in through a 3.5 mm mini-jack. Three USB-A 3.0 ports and one USB-A 2.0 port are provided to use all the necessary computer peripherals. Two conveniently located SD and Micro SD card reader slots allow you to transfer large amounts of data instantly. The up to 100W USB-C PD charging port automatically detects an optimal charging speed for a connected device. If necessary, you can connect to the web directly via Gigabit Ethernet. In addition to all of the above, the hub is compatible with Samsung DEX and Nintendo Switch. All this functionality is enclosed in a durable aluminum housing that suppresses interference in signal transmission. The device is «Plug and Play,» so you don’t need additional software to start using the hub. Increase the functionality of your device by connecting everything you need!
Features:
- 13 ports
- USB-C PD charging, 100W
- Gigabit Ethernet
- 2 x 4K Ultra HD ports
- Connects 2 monitors simultaneously
- 3 х USB-A 3.0
- 1 х USB-A 2.0
- Audio 3.5 mm
- USB-C data transfer
- VGA data transmission
- SD, Micro SD card readers
- Aluminum housing
- Supports Samsung DEX and Nintendo Switch
- Compatible with computers, tablets and smartphones
- «Plug and Play»


- Apple Mac OS
- Microsoft Windows
Još nema recenzija
Budite prvi koji će ostaviti recenziju za ovaj proizvod!










