
Kratki opis
CANYON charger H-100 GaN PD 100W QC 3.0 30W White
Trenutno nije dostupno
10 KM
Trebate savjet?
Pomažemo oko izbora, dostupnosti i rokova isporuke.
Cijena uključuje PDV
Trenutno nije dostupno
10 KM
Kratki opis
CANYON charger H-100 GaN PD 100W QC 3.0 30W White
Opis proizvoda
Fast Charge GaN Wall Charger H-100
Canyon’s H-100 charger belongs to the new, GaN charging device type, constructed with the usage of semiconductors based on gallium nitride. This material allows to increase the power of the charger using the same gauge. It allowed the H-100 model to have such a compact size and be able to charge 4 devices simultaneously. Each of the 2 USB-C ports can supply power up to 100 watts, and each of 2 USB -A ports – up to 30 watts. Each port is labeled. The smart chip supports PD and QC charging protocols and distributes charging power in a way that prevents overheating of connected gadgets. A perfect tool for charging devices from a power socket.
Features:
- GaN semiconductors used
- PD and QC3.0 protocols supported
- Charges 4 devices simultaneously
- 2x USB-C ports 100W
- 2x USB-A ports 30W
- Automatic detection of the optimal current parameters for a charged device



Specifikacije
| USB Tip C1, USB Tip C2 | DC 5/9/12/15/20V |
|---|---|
| USB Type A1, USB Type A2 | DC 4.5/5/9/12/20V |
| Maksimalna Izlazna Snaga | 100 W |
|---|
| Izlazni Napon | DC 4.5 20 V |
|---|---|
| Pozicija Napajanja | External |
| Tip Napajanja | Power Adapter |
| Ulazni Napon | AC 100 240 V |
| Dimenzije Palete (Brodski) (cm) | 920x2130x1200 mm |
|---|---|
| Težina Kartona (kg) | 11.47 kg |
| Spoljašnja Boja | White |
|---|
| Garancija | 24 Mjeseci |
|---|---|
| Kriteriji Validacije Garancije | Serial Number |
| Povrat Proizvoda U Garanciji | Yes |
| Trajanje Garancije (Mjeseci) | 24 month(s) |
| Brend | Canyon |
|---|---|
| EAN Kod | 5291485008550 |
| Komercijalni Naziv | CANYON charger H 100 GaN PD 100W QC 3.0 30W White |
| Marketinški Naziv Modela | H 100 |
| Tip Izlaznih Konektora Snage | USB/USB C |
| Šifra proizvoda | CND-CHA100W01 |
Fast Charge GaN Wall Charger H-100
Canyon’s H-100 charger belongs to the new, GaN charging device type, constructed with the usage of semiconductors based on gallium nitride. This material allows to increase the power of the charger using the same gauge. It allowed the H-100 model to have such a compact size and be able to charge 4 devices simultaneously. Each of the 2 USB-C ports can supply power up to 100 watts, and each of 2 USB -A ports – up to 30 watts. Each port is labeled. The smart chip supports PD and QC charging protocols and distributes charging power in a way that prevents overheating of connected gadgets. A perfect tool for charging devices from a power socket.
Features:
- GaN semiconductors used
- PD and QC3.0 protocols supported
- Charges 4 devices simultaneously
- 2x USB-C ports 100W
- 2x USB-A ports 30W
- Automatic detection of the optimal current parameters for a charged device



Još nema recenzija
Budite prvi koji će ostaviti recenziju za ovaj proizvod!










