
Kratki opis
CANYON charger CU20AC GaN 20W 1xPD 1xQC EU White
Dostupno
10 KM
Četvrtak, 30. April 2026.
Trebate savjet?
Pomažemo oko izbora, dostupnosti i rokova isporuke.
Cijena uključuje PDV
Dostupno
10 KM
Četvrtak, 30. April 2026.
Kratki opis
CANYON charger CU20AC GaN 20W 1xPD 1xQC EU White
Opis proizvoda
GAN Wall charger Power 20W with 1 USB-C + 1 USB-A
- Input: AC100-240V 50/60Hz 0.6A Max
- Output (C): DC 5V/3A,9V/2.22A,12V/1.5A (20W Max),
- Output (A): DC 5V/3A,9V/2A,12V/1.5A,
- Output C+A: 5V/3A,
- Over- Voltage , over-heated, over-current and short circuit protection
- Compliant with CE RoHs,ERP.
Never be caught with a dying device again. The CNS-CUW20AC Dual Port is the compact and powerful adapter that keeps your gadgets fueled up, no matter where you go. The dual ports and fast-charging capabilities make it a perfect travel companion for tech enthusiasts.
You can charge two devices simultaneously: the USB-C port supports PD fast charging, while the USB-A port is ideal for legacy devices. Also, there’s no need to face long wait times – the adapter’s advanced technology delivers rapid charging speeds, so you're always ready to go.
Your devices are protected with the adapter’s built-in safety features, including over-voltage, overheating, overcurrent, and short circuit protection. And since it works seamlessly with various power outlets worldwide, you won’t ever be stranded with a dead device no matter where you go.
Needless to say, the adapter is pocket-sized – take it with you wherever you go. And of course, it meets safety and environmental standards, complying with CE, RoHS, and ERP certifications. Charging has never been easier than it is with the CNS-CUW20AC.






Specifikacije
| USB Tip C | DC 5/9/12V 3A 20W (USB Power Delivery) |
|---|---|
| USB Type A | DC 5/9/12V 3A 18W (Quick Charge) |
| Maksimalna Izlazna Snaga | 20 W |
|---|
| Izlazni Napon | DC 5/9/12 V |
|---|---|
| Karakteristike Adaptera I Napajanja |
|
| Pozicija Napajanja | External |
| Tip Napajanja | Power Adapter |
| Ulazna Frekvencija | 50/60 Hz |
| Ulazni Napon | AC 100 240 V |
| Dubina (mm) | 35 mm |
|---|---|
| Nazivna Težina | 43.8 g |
| Širina (mm) | 31 mm |
| Visina (mm) | 32 mm |
| Spoljašnja Boja | White |
|---|
| Garancija | 24 Mjeseci |
|---|---|
| Certifikati | CE RoHs,ERP |
| Kriteriji Validacije Garancije | Serial Number |
| Povrat Proizvoda U Garanciji | Yes |
| Trajanje Garancije (Mjeseci) | 24 month(s) |
| Brend | Canyon |
|---|---|
| EAN Kod | 5291485016203 |
| Komercijalni Naziv | CANYON charger CU20AC GaN 20W 1xPD 1xQC EU White |
| Marketinški Naziv Modela | CU20AC |
| Nazivna Ulazna Struja | 0.6 A |
| Tip Izlaznih Konektora Snage | USB/USB C |
| Tip Ulaznih Napojnih Konektora | EU |
| Šifra proizvoda | CNS-CUW20AC |
GAN Wall charger Power 20W with 1 USB-C + 1 USB-A
- Input: AC100-240V 50/60Hz 0.6A Max
- Output (C): DC 5V/3A,9V/2.22A,12V/1.5A (20W Max),
- Output (A): DC 5V/3A,9V/2A,12V/1.5A,
- Output C+A: 5V/3A,
- Over- Voltage , over-heated, over-current and short circuit protection
- Compliant with CE RoHs,ERP.
Never be caught with a dying device again. The CNS-CUW20AC Dual Port is the compact and powerful adapter that keeps your gadgets fueled up, no matter where you go. The dual ports and fast-charging capabilities make it a perfect travel companion for tech enthusiasts.
You can charge two devices simultaneously: the USB-C port supports PD fast charging, while the USB-A port is ideal for legacy devices. Also, there’s no need to face long wait times – the adapter’s advanced technology delivers rapid charging speeds, so you're always ready to go.
Your devices are protected with the adapter’s built-in safety features, including over-voltage, overheating, overcurrent, and short circuit protection. And since it works seamlessly with various power outlets worldwide, you won’t ever be stranded with a dead device no matter where you go.
Needless to say, the adapter is pocket-sized – take it with you wherever you go. And of course, it meets safety and environmental standards, complying with CE, RoHS, and ERP certifications. Charging has never been easier than it is with the CNS-CUW20AC.






- Power Delivery
- GaN Technology
- Quick Charge
Još nema recenzija
Budite prvi koji će ostaviti recenziju za ovaj proizvod!










