
CANYON C5 1080P full HD 2.0Mega auto focus webcam with USB2.0 connector 360 degree rotary
- Šifra
- CNS-CWC5
- Brend
- Canyon
- Kategorija
- Web Kamere
- Garancija
- 24 Mjeseci
CANYON C5 1080P full HD 2.0Mega auto focus webcam with USB2.0 connector 360 degree rotary
- Šifra
- CNS-CWC5
- Brend
- Canyon
- Kategorija
- Web Kamere
- Garancija
- 24 Mjeseci
Kratki opis
CANYON C5 1080P full HD 2.0Mega auto focus webcam with USB2.0 connector, 360 degree rotary view scope, built in MIC, IC Sunplus2281, Sensor OV2735, viewing angle 65°, cable length 2.0m, Black, 76.3×49.8x54mm, 0.106kg
Požurite! Samo 3 komada preostalo
10 KM
Utorak, 5. Maj 2026.
Trebate savjet?
Pomažemo oko izbora, dostupnosti i rokova isporuke.
Cijena uključuje PDV
Požurite! Samo 3 komada preostalo
10 KM
Utorak, 5. Maj 2026.
Kratki opis
CANYON C5 1080P full HD 2.0Mega auto focus webcam with USB2.0 connector, 360 degree rotary view scope, built in MIC, IC Sunplus2281, Sensor OV2735, viewing angle 65°, cable length 2.0m, Black, 76.3×49.8x54mm, 0.106kg
/ Opis
Opis proizvoda
Full HD live streaming Webcam
This webcam from Canyon allows to get sharp and smooth picture with more pixels at 30 frames per second. Record or stream clear videos even in dim light. CWC5 webcam automatically corrects low-light settings. It has a 1080p full-HD resolution and 65-degree wide-angle view to provide decent video quality for the viewers. Autofocus function and noise cancelling microphone will guarantee flawless streaming session. The camera can be clipped to a tripod or connected to Smart TV.
Features:
• HD resolution 1920×1080, 2.0 Mega pixels
• Video broadcasting rate 1920×1080 30F/S, 1280×720 30F/S , 640X480 30F/S
• Video recording format MJPEG/YUV
• USB 2.0 Interface
• Automatic focus
• Microphone with automatic noise reduction
• Automatic low light correction
• 65 degree horizontal viewing angle
• Tripod mount support
• Compatible with OS Windows, Android v5.0 or above, MAC OS 10.6 or above
• Compatible with Smart TV or TV box




/ Detalji
Specifikacije
| Dijagonalni Ugao Gledanja | 75° |
|---|---|
| Horizontalni Ugao Gledanja | 65° |
| Maks. Video Rezolucija | 1920x1080 |
| Rezolucija Senzora | 2 Mpixel |
| Interfejs | USB |
|---|---|
| USB 2.0 | 1 |
| Dimenzije Palete (Avio) (cm) | 1000x1390x1200 mm |
|---|---|
| Dimenzije Palete (Brodski) (cm) | 1000x1886x1200 mm |
| Dubina (mm) | 54 mm |
| Dužina Kabela | 1.5 m |
| Nazivna Težina | 0.106 kg |
| Širina (mm) | 76.3 mm |
| Težina Kartona (kg) | 5.81 kg |
| Visina (mm) | 49.8 mm |
| Spoljašnja Boja | Black |
|---|
| Garancija | 24 Mjeseci |
|---|---|
| Kriteriji Validacije Garancije | Serial Number |
| Povrat Proizvoda U Garanciji | Yes |
| Trajanje Garancije (Mjeseci) | 24 month(s) |
| Brend | Canyon |
|---|---|
| EAN Kod | 5291485004507 |
| Komercijalni Naziv | CANYON webcam C5 Full HD 1080p Auto Focus Black |
| Marketinški Naziv Modela | C5 |
| Tip Kamere | Web Camera |
| Šifra proizvoda | CNS-CWC5 |
Full HD live streaming Webcam
This webcam from Canyon allows to get sharp and smooth picture with more pixels at 30 frames per second. Record or stream clear videos even in dim light. CWC5 webcam automatically corrects low-light settings. It has a 1080p full-HD resolution and 65-degree wide-angle view to provide decent video quality for the viewers. Autofocus function and noise cancelling microphone will guarantee flawless streaming session. The camera can be clipped to a tripod or connected to Smart TV.
Features:
• HD resolution 1920×1080, 2.0 Mega pixels
• Video broadcasting rate 1920×1080 30F/S, 1280×720 30F/S , 640X480 30F/S
• Video recording format MJPEG/YUV
• USB 2.0 Interface
• Automatic focus
• Microphone with automatic noise reduction
• Automatic low light correction
• 65 degree horizontal viewing angle
• Tripod mount support
• Compatible with OS Windows, Android v5.0 or above, MAC OS 10.6 or above
• Compatible with Smart TV or TV box




Još nema recenzija
Budite prvi koji će ostaviti recenziju za ovaj proizvod!










