
CANYON 8 in 1 USB C hub with 1*HDMI: 4K*30Hz 1*VGA 1*Type-C PD charging port
- Šifra
- CNS-TDS14
- Brend
- Canyon
- Kategorija
- Dodaci za PC
- Garancija
- 24 Mjeseci
CANYON 8 in 1 USB C hub with 1*HDMI: 4K*30Hz 1*VGA 1*Type-C PD charging port
- Šifra
- CNS-TDS14
- Brend
- Canyon
- Kategorija
- Dodaci za PC
- Garancija
- 24 Mjeseci
Kratki opis
CANYON 8 in 1 USB C hub, with 1*HDMI: 4K*30Hz, 1*VGA, 1*Type-C PD charging port, Max 100W PD input. 3*USB3.0,transfer speed up to 5Gbps. 1*Glgabit Ethernet, 1*3.5mm audio jack, cable 15cm, Aluminum alloy housing,95*55*17.6 mm, 107g, Dark grey
Ograničene zalihe - 6 komada
10 KM
Utorak, 5. Maj 2026.
Trebate savjet?
Pomažemo oko izbora, dostupnosti i rokova isporuke.
Cijena uključuje PDV
Ograničene zalihe - 6 komada
10 KM
Utorak, 5. Maj 2026.
Kratki opis
CANYON 8 in 1 USB C hub, with 1*HDMI: 4K*30Hz, 1*VGA, 1*Type-C PD charging port, Max 100W PD input. 3*USB3.0,transfer speed up to 5Gbps. 1*Glgabit Ethernet, 1*3.5mm audio jack, cable 15cm, Aluminum alloy housing,95*55*17.6 mm, 107g, Dark grey
Opis proizvoda
8 port USB-C Hub DS-14
The DS-14 hub turns one USB-C port into eight versatile connectors. You will be able to connect the monitor via HDMI or VGA port. There is a mini-jack for headphones or speakers. Three USB-A 3.0 ports allow you to connect three peripheral accessories at once conveniently. The up to 100W USB-C PD charging port allows you to charge your connected device at optimal speed. You can connect directly to the network via Gigabit Ethernet using the hub. Lightweight and durable aluminum housing helps maintain signal quality. “Plug and Play“ – connect the hub and work without installing additional software. The hub will take up minimal space in your bag due to its compact size. The perfect combination of size and functionality!
Features:
- 8 ports
- Ethernet 1000 Mbps
- 4K Ultra HD
- 3 х USB-A 3.0
- VGA data transmission
- USB-C PD charging, 100W
- 3.5 mm audio jack, support audio output
- Aluminum housing
- “Plug and Play”
- Compatible with Mac OS, Windows OS




Specifikacije
| Zahtijeva Operativni Sistem |
|
|---|
| Audio Interfejs | 1 (3.5 Mm minijack) |
|---|---|
| HDMI | 1 (HDMI (Type A)) |
| Interfejs | USB Type C |
| LAN | 1 (RJ 45) |
| Podrška Za Povezivanje Monitora | 2 simultaniosly |
| USB | 1 (USB Type C) |
| USB 3.0 | 3 (USB 3.0 (Type A)) |
| Dimenzije Palete (Avio) (cm) | 1000x1320x1200 mm |
|---|---|
| Dimenzije Palete (Brodski) (cm) | 1000x2100x1200 mm |
| Dubina (mm) | 95 mm |
| Dužina Kabela | 15 cm |
| Nazivna Težina | 107 g |
| Širina (mm) | 17.6 mm |
| Težina Kartona (kg) | 14.9 kg |
| Visina (mm) | 55 mm |
| Spoljašnja Boja | Dark Gray |
|---|
| Garancija | 24 Mjeseci |
|---|---|
| Kriteriji Validacije Garancije | Serial Number |
| Povrat Proizvoda U Garanciji | Yes |
| Trajanje Garancije (Mjeseci) | 24 month(s) |
| Brend | Canyon |
|---|---|
| EAN Kod | 5291485008673 |
| Komercijalni Naziv | CANYON hub DS 14 8in1 4k USB C Dark Grey |
| Marketinški Naziv Modela | DS 14 |
| Šifra proizvoda | CNS-TDS14 |
8 port USB-C Hub DS-14
The DS-14 hub turns one USB-C port into eight versatile connectors. You will be able to connect the monitor via HDMI or VGA port. There is a mini-jack for headphones or speakers. Three USB-A 3.0 ports allow you to connect three peripheral accessories at once conveniently. The up to 100W USB-C PD charging port allows you to charge your connected device at optimal speed. You can connect directly to the network via Gigabit Ethernet using the hub. Lightweight and durable aluminum housing helps maintain signal quality. “Plug and Play“ – connect the hub and work without installing additional software. The hub will take up minimal space in your bag due to its compact size. The perfect combination of size and functionality!
Features:
- 8 ports
- Ethernet 1000 Mbps
- 4K Ultra HD
- 3 х USB-A 3.0
- VGA data transmission
- USB-C PD charging, 100W
- 3.5 mm audio jack, support audio output
- Aluminum housing
- “Plug and Play”
- Compatible with Mac OS, Windows OS




- Apple Mac OS
- Microsoft Windows
Još nema recenzija
Budite prvi koji će ostaviti recenziju za ovaj proizvod!










